Geoblog.pl    Rdx    Podróże    Azjatycki lot    Bagan

Bagan

Birma
Birma, Bagan

jeszcze tam nie dotarlem, ale dzis sie wybieram..ponoc jest tam super pieknie.tak jak pisalem bede sie wlec 8 godzin nocnym ciapagiem..zostaje tam do czwartku i w czwartek mam wylot do Yangoon, a z Yangoon w piatek rano do Bangkoku.wiec podoz moja po Birmie powoli dobiega konca.
dzis bylsimy na rejsie po tutejszej rzece i kurde sie zdrzemnalem raptem moze z 10 min na sloncu i mi bable wyskoczyly na rece, a twarz mam tak zjarana, ze szok.
dzis jeszcze idziemy na kolacje razem,a potem oni odprowadzaja mnie na ciapag i jade.oni maja tam dotrzec jutro pod wieczor bo bede plynac statkiem, bo maja wiecej czasu.ja musze sie streszczac aby cos jeszcze tu zobaczyc i dlatego jade sam tym ciapagiem..moze to tez byc fajne przezycie bo te ciapagi tu tez wygladaja inaczej niz normalnie...a jezdza z taka predkoscia, ze mozna w biegu do nich wskoczyc i wyskoczyc.

Sylwku oczywiscie, ze bede na swieta w domku.nie dam rady tu tyle wytrzymac wiec skracam wojaze i wracam wczesniej, tylko jeszcze dokaldnie nie wiem kiedy.chodzi mi po glowie jeszcze Kambodza jako ostatnia, ale nie wiem czy sie skusze.decyzje podejme jak juz bede w bangkoku.wiec mam nadzieje, ze fotki bedziesz mial okazje obejrzec w swieta...

Pozdrow mame.jak to miala problemy z zoladkiem ???to wyjechala do Indii??:)nic nie planowala...powiedz jej, ze juz dawno mnie tam nie ma, wiec nie ma mnie co szukac w Indiach...;)

Korni jak bys choc przez chwile skorzystal z sieci tu to by Ci nerwy puscily po 5 min.wiec wybacz, ale foty wszystkie beda od razu po powrocie. zamieszcze je na Picassa..a mam ich juz okolo 2500.tak wiec bedzie co ogladac.
Pozdrawiam Was serdedcznie.

beep - 2008-11-25 17:15
Radek - masz jeszcze dużo czasu. Atakuj Loas i Kambodzę. Bardzo polecam. Możesz spróbować drogą lądową przez północną Tajlandię - tam są podobno bardzo przyjemne góry i tajscy górale (zupełnie coś innego niż Bangkok). Jedź do Luang Prabang w północnym Loasie - stamtąd jest bardzo fajna wycieczka łodzią do wioski w dżungli w górach. Z Luang Prabang do Vientiene i dalej na południe do Paxe. W okolicach tego miasta są super wodospady. Z Paxe koniecznie na granicę Laosu i Kambodży - do krainy 4000 wysp na Mekongu - szukaj bungalowów na wodzie - bajka! Później łodzią przez granicę z Kambodża do Strung Treng. Tam już złapiesz autobus do Phnom Phen. A stamtąd do Sieam Reap - tam jest Angkor Watt (Machu Picchu przy tym to mały pikuś). Z Sieam Reap do Bangkoku nie jest daleko nawet autobusem (niecały dzień jazdy). Czasowo powinieneś się wyrobić.

beep - 2008-11-26 10:19
Radek - jeszcze jedno info (zródło TVN24 - http://www.tvn24.pl/12691,1574739,0,1,tajlandia-wybuchy-na-lotniskach,wiadomosc.html): Anty-rządowi demonstranci w Tajlandii stopniowo przejmują kontrolę nad kolejnymi ośrodkami władzy. Po zajęciu parlamentu i budynku rządowego, zamknęli porty lotnicze, w tym Don Muang pod Bangkokiem. A tam znajduje się tymczasowa siedziba rządu. Na lotniskach doszło do wybuchów, są ranni.
Protestujący z Narodowego Sojuszu Wyzwolenia lub Żółte Koszule okupują lotniskoEksplozje ładunków wybuchowych miały miejsce na dwóch lotniskach - krajowym Don Muang i międzynarodowym Suvarnabhumi, gdzie zamaskowani członkowie opozycyjnego Ludowego Sojuszu na rzecz Demokracji (PAD) przejęli kontrolę nad lotami. Rannych zostało kilkanaście osób, w tym wielu zwolenników ugrupowania PAD.
Ładunki wybuchowe eksplodowały też w tłumie zwolenników rządu, zgromadzonych na drodze prowadzącej na lotnisko.
Tajlandzkie władze zarządziły ewakuację blisko 3 tysięcy pasażerów, koczujących na Suvarnabhumi. Tam odwołano wszystkie środowe loty. Operację rozpoczęto po południu we wtorek czasu lokalnego. Po zmęczonych pasażerów zjechały autobusy.

Rzeczywistość jest zazwyczaj dużo mniej groźna od takich doniesień w mediach, ale uważaj na siebie.

beep - 2008-11-26 23:37
Radek - niestety mam kolejne info dla Ciebie (jakiś zły dzień dzisiaj) - TVN24 świeci na czerwono: MASAKARA W BOMBAJU 80 ZABITYCH, 250 RANNYCH, Hotel Taj Mahal płonie, słychać serie strzałów - informuje agencję Reutera jeden ze świadków. W drugim zaatakowanym przez terrorystów hotelu Oberoi są cudzoziemscy zakładnicy - podaje indyjskie CNN. Według telewizji, armia przystąpiła do odbijania hotelu, z którego dochodzą odgłosy strzelaniny. Wśród uwięzionych zakładników może znajdować się Polak.
Głównym celem terrorystów, którzy w nocy miejscowego czasu zaatakowali kilka punktów Bombaju byli obcokrajowcy - donosi indyjska telewizja. - Terroryści szukali Brytyjczyków lub Amerykanów - relacjonował na gorąco jeden z Brytyjczyków,

Jeśli wracasz przez Indie to też miej oczy szeroko otwarte, ale zbytnio się nie przejmuj - bogatym Angolem ani Jankesem nie jesteś ;)

Jedź do Laosu i przeczekaj - tam jest ŚWIĘTY spokój ;)

Sylwek
Sylwek - 2008-11-27 00:38
Witaj Radzio-ja tez sledze info o zamieszkach w rejonach, w ktorych przebywasz.

Mam nadzieje ,ze jestes poinformowany co,gdzie i jak i nie potraktujesz tej sytuacji do uatrakcyjnienia sobie wyjazdu i pstrykniecia paru fotek.

Pozdrawiam

beep - 2008-11-27 00:55
Radziu - ja właśnie z Agą rozmawiałem i stwierdziłem, że od razu widać, że nie ma Cię na miejscu. Jakbyś był to pewnie headline'y CNN były by zupełnie inne: all terrorists killed instantly by unknown man from Poland :)

Trzymaj się ciepło i się nie przejmuj - pisz co tam fajnego w Azji ;)

Rdx
rdx S